اختراع دوباره آجر برای عصر معماری دیجیتال

  • سه شنبه 1 آبان 1397 ساعت 17:17

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: بسیاری از طراحی‌های نوآورانه معاصر، حاصل رشد و تکامل فناوری‌های جدید به شمار می‌رود.BREAKFAST یک کمپانی نوپا مبتنی بر تولید محصولات سریع می‌باشد که در بروکلین دایر شده، و محصولی به نام Brixel را تولید کرده که ترکیبی از تکنولوژی سفارشی‌سازی شده می‌باشد و می‌تواند با بنیادی ترین متریال ساختمان‌سازی (آجر) را در ترکیبات بصری و الگوهای زیادی منتشر کند.
اختراع دوباره آجر برای عصر معماری دیجیتال

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از گروه معماری آرل، پوسته بریکسل (Brixel) یک دیوار آجری با فرمت چرخش در مقیاسی بی نهایت است که توسط یک نرم افزار بر روی تلفن همراه شما کنترل می‌شود. طراحی صیقلی سطح آجرها به همراه تنوع شکل در رابطه با این سیستم منتشر شده که می‌تواند در شکل‌گیری یک دیوار سه بعدی تعاملی مورد استفاده قرار گیرد. طراحی انعطاف‌پذیری Brixel  این قابلیت را به طراحان می‌دهد تا از آن در بسیاری از برنامه‌های کاربردی مانند: دیوارهای پویا، نرده‌ها، طراحی نما، مجسمه‌سازی و فضاهای نمایشگاهی مورد استفاده قرار بگیرند.

طراح ارشد پروژه، اندور زولتی توضیح داده:

ما شاهد فرصتی برای خنثی کردن خطوط بسته‌ای بودیم که مانع خلق هنر، زیرساخت و فناوری دیجیتالی بود. در طراحی Brixel سعی کردیم یک رسانه جدید را خلق کنیم تا بتواند انواع و اقسام فرمت های تلفیقی مانند: هنر، ارائه اطلاعات مربوطه و شکل‌پذیری را در قالب یک دیوار نشان دهد. این پروژه می‌تواند تجربه‌های منحصربه فردی را به هر فرد منتقل کند.

جهت گیری و جرکت جزء به جزء Brixel نه تنها قابل تنظیم بوده، بلکه می‌توان ابعاد، شکل، متریال و رنگ آنها با توجه به مکانیزم حرکتشان قابل تغییر و تنظیم می‌باشد، و می‌تواند تصور فرد معماری یا طراح داخلی را با توجه به نیازشان تقویت کند. فناوری بریکسل توسط گروهی از کارمندان مرکزی کمپانی پشتیبانی می‌شود، و اجازه می‌دهد آجرها به هر نحو و در هر جهتی که می‌خواهند حرکت کنند، و در طول کار هیچ گونه سیم یا تجهیزات مکانیکی دیده نشود.

شرکت BREAKFAST آجرهای بریکسل را در یک مجموعه تأسیساتی آزموده و توجه سازمانی معتبر همچون موزه کوپر هیوئیت اسمیتسون را برانگیخته است. دیوار بریکسول دارای عرضی به ابعاد 19 فیت بوده و از 450 قالب آجری تشکیل شده است. هنگام ایستادن در مقابل دیوار، آجرها متناسب با واکنش و حرکت شما می‌گردند، و پوسته مات و صیقلی را فراهم می آورند. هنگامی که دیوار حضور شما را حس نکند، انیمیشن‌ها جنبشی و اطلاعات مرتبط نسبت به فضایی که دیوار درآن محل نصب شده به نمایش در می‌آیند، و از طریق رنگ و سایه سطوحی انرژی بخش را به تصویر می‌کشند. هر کدام از آجرها توسط یک نور LED ظریف پوشیده شده‌اند و به خلق یک الگوی موجی شکل و مفهومی کمک می‌کنند.


تعداد بازدید : 179

ارسال نظر

ارسال