مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان:

ارائه برنامه‌های وزارت راه‌وشهرسازی در اقدام ملی مسکن در دومین نمایشگاه صنعت ساختمان

  • چهارشنبه 4 دی 1398 ساعت 11:25

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از تدوین دستورالعمل راهنمای محاسبات و طراحی ساختمان خبر داد و گفت: در این دستورالعمل، توجه به طراحی سازه‌های ساختمان و نکاتی که باید مهندسان مدنظر قرار دهند، مورد تاکید است.
ارائه برنامه‌های وزارت راه‌وشهرسازی در اقدام ملی مسکن در دومین نمایشگاه صنعت ساختمان

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مانی‌فر، مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در خصوص نمایشگاه صنعت ساختمان که از ۸ تا ۱۰ دی در هتل المپیک برگزار می‌شود، گفت: آخرین دستاوردها در حوزه صنعت ساختمان در این نمایشگاه به‌نمایش در می‌آید.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از ارایه تحقیقات و الگوهای مناسب صنعت ساختمان توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این نمایشگاه خبر داد و اعلام کرد: در نمایشگاه صنعت ساختمان، اهداف و برنامه‌های وزارتخانه راه و شهرسازی در حوزه مسکن و ساختمان ارائه خواهد شد. در عین حال بخشی از برنامه‌های نمایشگاه نیز به معرفی چگونگی تأمین مسکن در طرح اقدام ملی تخصیص می‌یابد.

مانی‌فر تصریح کرد: انتظار می‌رود تا در نمایشگاه صنعت ساختمان مجموعه فعالیت‌ها در خصوص ایمنی، BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمان) و همچنین فعالیت‌هایی که در تدوین پیوست ششم آیین‌نامه ۲۸۰۰ در خصوص اجزای غیرسازه‌ای ساختمان تدوین شده نیز ارایه شود و مورد بحث و تبادل‌نظر قرار بگیرد.

وی بر تبادل‌تجربیات در دومین نمایشگاه صنعت ساختمان تأکید کرد و گفت: دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در حال تدوین و آماده‌سازی دستورالعمل مربوط به محاسبه طراحی ساختمان است که این کار در مرحله داوری قرار دارد و تحت عنوان راهنمای محاسبات و طراحی ساختمان شناخته می‌شود. در این دستورالعمل، توجه به طراحی سازه‌های ساختمان و نکاتی که باید مهندسان مد نظر قرار دهند، مورد تأکید است.

گفتنی است، دومین نمایشگاه صنعت ساختمان، ۸ تا ۱۰ دی در هتل المپیک برگزار می‌شود. موضوعات کنفرانس و دومین نمایشگاه صنعیت ساختمان شاملِ بافت‌های فرسوده، ارزیابی و بهسازی سازه‌های موجود، مصالح و روش‌های تولید صنعتی، مدیریت کیفیت و بهره‌وری، نظامات اداری، حقوقی، قراردادی و بیمه، تامین سرمایه و شناسایی چالش‌های آن، شهرهای هوشمند، معماری، شهرسازی و توسعه پایدار، و در نهایت کاربرد انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در صنعت ساختمان است.


تعداد بازدید : 51

ارسال نظر

ارسال