برگزاری دومین کارگاه همایش "کمیته نما، هویت شهر ما" در منطقه 9

  • یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 10:43

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: همایش سراسری "کمیته نما، هویت شهر ما" با هدف بهبود نمای شهری و معرفی مصالح ساختمان نما با حضور گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مفاخریان شهردار منطقه9، صالحی مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و جمعی از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه‌ها، معماران، طراحان و مجریان پروژه‌های ساختمانی در آمفی تئاتر منطقه 9 برگزار شد.
برگزاری دومين كارگاه همایش "کمیته نما، هویت شهر ما" در منطقه 9

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از تیترشهر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با حضور در همایش "کمیته نما، هویت شهر ما" اعلام کرد: برگزاری کمپین نما و بهره‌مندی از اساتید و متخصصان در حوزه نما موجب ارائه کیفیت بهتر در نماهای شهری می‌شود.

وی افزود: این فرآیند با همراهی شهروندان و مصرف‌کنندگان، می‌تواند به خواسته‌های شهروندان برای شهری منظم و زیبا‌تر جامع عمل بپوشاند و امید است که با هماهنگی و انسجام گام به گام بتوان برای ارتقا منظر شهری گام برداشت.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به انسجام و همکاری تمامی دستگاه‌های ذیربط اشاره کرد و گفت: انجام و اجرای این کار بزرگ مستلزم همکاری و یکپارچگی مدیران شهری در مناطق است و بدون همکاری آنها رسیدن به این ایده و هدف بزرگ محقق نخواهد شد.

در ادامه مفاخریان شهردار منطقه 9 اجرای همایش "کمیته نما، هویت شهر ما" را برگرفته از رویکرد مدیریت ارشد شهری دانست و گفت: در حال حاضر وضعیت شهر تهران با توجه به سابقه ساخت و سازهای قدیمی شهر تهران متحول شده است و این هویت‌سازی در حوزه شهرسازی و معماری می‌تواند برای معماران و طراحان الگویی شود که در سایر مناطق کشور در عرصه ساخت و ساز به یادگار بماند.

وی افزود: کمیته نما در منطقه 9 در تلاش است تا با همکاری اساتید و متخصصین و بهره‌گیری از فناوری‌های روز، رضایت و توجه صاحب‌نظران را جلب کند که امید است این اقدامات در حوزه نما در شهر تهران تسریع پیدا کند.

شهردار منطقه 9 اظهار داشت: برگزاری جلسات کمیته نما درمناطق و راه‌اندازی کمپین ها، باعث می‌شود تا فعالان درحوزه معماری هر منطقه با الهام‌گیری از معماری ایرانی- اسلامی تأثیر شایسته‌ای در شهر داشته باشند.

همچنین صالحی مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران عنوان کرد: کمپین "کمیته نما، هویت شهر ما" که هر چهارشنبه در یک منطقه شهری برگزار می‌شود، با رویکرد آموزش ترویجی طراحی شده است.

وی افزود: فعالیت کمیته نما و الزامات مرتبط با استانداردهایی که می‌بایست در ساخت و سازها به مرحله اجرا درآید از انتهای سال97 به‌صورت قانون در آمده است و در 4 دسته طراحی شده است.

مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به 4 دسته طراحی شده کمیته نما عنوان کرد: در دسته اول مسائل مرتبط با آموزش، آسیب‌شناسی وضع موجود، مصالح و روش‌های جدید، در دستة دوم برنامه‌های نمایشگاهی و دستاوردها مد نظر است، دسته سوم براساس امور تشویقی و کار محلی طراحی شده که از سازندگان و طراحانی که به ساخت وساز کمک کرده‌اند تقدیر می‌شود و در دسته چهارم و آخر برنامه‌های پژوهشی و تحلیل از اوضاع واحوال بحث نما در شهر را شامل می‌شود وکمک می‌کند تا ضمن آسیب‌شناسی اصلاحات رقم زده شود.

شایان ذکر است در خاتمه همایش "کمیته نما، هویت شهر ما" از طراحان و سازندگان برتر منطقه 9 که به‌واسطه ارائه طرح‌های معماری برتر و تعامل بهتر با کمیتة نمای منطقه در راستای کمک به ارتقای کیفیت معماری و نمای منطقه 9 قدم برداشتند، تقدیر شد.


تعداد بازدید : 151

ارسال نظر

ارسال