سه پوشش نوآورانه پایدار نما که مرزهای متریال را جا به جا می‌کند!

  • شنبه 26 مرداد 1398 ساعت 11:8

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: با وجود شرکت‌های بیشتر و بیشتری که گزینه‌هایی برای پوشش خارجی پایدار ارائه می‌دهند، هیچ دلیلی برای عدم گرایش و توجه به معماری سبز وجود ندارد. در این مقاله، ما فقط به 3 نمونه از این متریال‌های جدید و کاربردی که به معماری پایدار کمک می‌کنند اشاره می‌کنیم. در ادامه با نماوین همراه باشید...
سه پوشش نوآورانه پایدار نما که مرزهای متریال را جا به جا می‌کند!

باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از گروه معماری آرل گزارش می‌دهد:

1-   استیل فوق نازک

طبق برنامه‌ریزی مجتمع علمی و مهندسی جدید هاروارد در بوستون، نمای فولادی تاشو منحصربه‌فرد و انرژی‌محور تا سال 2020 تکمیل و رونمایی خواهد شد. شعبه محلی شرکت معماری بهنیش با سازنده آلمانی Josef Gartner  از گروه  Permasteelisa همکاری کرد تا سیستمی پنهان ایجاد کند که به‌خوبی محاسبه شده و شامل هودهایی برای سایه‌اندازی بر ساختمان در برابر نور مستقیم خورشید در هر زاویه‌ای باشد.

معمار Matt Noblett از شرکت معماری بهنیش، خاطر نشان می‌کند که این تیم به صفحات بیرونی قابل اجرا که مدت‌هاست در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرند، رجوع کردند؛ اما یک نسخة ثابت را ایجاد کردند که به مکانیسم‌هایی که در نهایت می‌توانند خراب شوند، وابسته نیستند. Gartner برای دستیابی به پانل‌های بسیار نازک که می‌توانند در گوشه‌ها تا شوند، از هیدروفرمینگ استفاده کرده تا از جذب گرما محافظت کند و سپس برای کاهش تابش اشعه خورشید، سوراخ می‌شوند و در نتیجه بارهای گرمایش و سرمایش را کاهش می‌دهد.

در مجموع 13000 پنل نصب می‌شوند تا مدول‌هایی با شش طبقه طول(ارتفاع) و فقط 1.5 میلی‌متر ضخامت ایجاد کنند. این صفحات منظره به بیرون را نمی‌پوشانند، و از خیابان به ساختمان یک کاراکتر "بدون مقیاس" می‌دهد.

2-   کامپوزیت‌هایی با چاپ سه بعدی

همانطور که در تصویر پیداست، در این خانه کوچک مقیاس در سان فرانسیسکو از متریالی خاص استفاده شده که علاوه بر زیبایی بصری، هماهنگی این خانه با وضعیت آب وهوایی موجود منطقه را نیز ارتقا داده است.

برای رسیدگی به کمبود مسکن در مقیاس بسیار کوچک،"Emerging Objects" در حال استفاده آزمایشی از نماها و صفحاتی سه بعدی هستند که می‌توان آنها را به سازه موجود وصل کرد؛ مانند این کلبه-باغ، که این متریال آن را به یک مکان قابل سکونت و غیرقابل نفوذ در برابر باران و باد، تبدیل کرده است. این صفحات شش ضلعی – که از یک رشته شامل بتن، خاک اره و گوشت میوه (ضایعات انگور) چاپ شده‌اند می‌توانند با گیاهان مکنده‌ها کاشته شدند. درحالی که سقف سرامیکی و دیوارهای خارجی به سرعت بیشتری تولید و به‌راحتی سرهم شدند. در دیوارهای داخلی و خارجی و نیز بام این فضا از کامپوزیت‌ها با چاپ سه بعدی استفاده شده است.

نمای سقف و نماهای پیوسته به شیروانی، پوشیده از صفحات سرامیکی چاپ شده سه بعدی از تایل‌هایی است که روی آن دانه‌هایی چسبیده شده است. یک سیستم پوششی سرامیکی با چاپ سه بعدی که به‌عنوان صفحه‌ای مقاوم در برابر باران عمل می‌کند. کاشی‌های که برای مونتاژ آسان ساخته شده‌اند و ساخته شده‌اند تا روی نمای ساختمان یا فضای داخلی آویزان شوند.

3-   بتن خورشیدی

با ترکیب رنگ‌های طبیعی که نور را جذب می‌کنند تا آن را به الکتریسیته تبدیل کنند،Dyscrete اساساً بتن را به یک ارگانیسم زنده تبدیل می‌کند که فرآیندی مشابه فتوسنتز را انجام می‌دهد. این مواد بر پایه سلول‌های خورشیدی حساس به رنگ ساخته شده‌اند، که معمولاً روی شیشه اعمال می‌شوند، این پروژه از سال 2015 توسط پلتفرم بخش اختراع هنر دانشگاه Kassel، درحال توسعه است. این تحقیق به روشی غیرسمی با روکش اسپری انجامید که در هنگام قرار گرفتن در معرض نور، از طریق یک فرآیند الکتروشیمیایی انرژی تولید می‌کند و می‌تواند در محل اسپری شود.

 


تعداد بازدید : 190

ارسال نظر

ارسال