طراحی آپارتمان مسکونی که فقط سَبُک نیست!

  • دوشنبه 16 مهر 1397 ساعت 16:33

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: طراحی آپارتمان مسکونی سَبُک توسط استودیو معماری 314، یک کانسپت نوستالوژیک می‌باشد که نه در باطن، بلکه درظاهر و کانسپتیک مجموعه سبک وزن است.
طراحی آپارتمان مسکونی که فقط سَبُک نیست!

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما، این آپارتمان مسکونی مسکونی در حومه ساحلی آتن در حال ساخت می‌باشد و به واسطه فرمت متناوب و جسورانه خود، به یک نقطه محوری و قابل لمس نسبت به سایر ساختمان‌های اطراف خود تبدیل خواهد شد. به لطف مواد کامپوزیتی فشرده شده که از مصالح تقویتی با مش فلزی مسلح شده‌اند، دیوارها دارای ابعادی کوچک شده و قابلیت باربر دارند. 

مجتمع مسکونی سواحل آتن با تأثیرپذیری از یک لوستر لاکچری به نام فالکلند طراحی شده است. دیوارهای پویای آپارتمان مسکونی ساحل آتن با دیوارهای منحنی و سازه دینامیک، این فرصت را به معمار داده تا کالبدی نامتقارن در هر طبقه اراده دهد. با تاثیرپذیری از یک طراحی صنعتی نوستالوژیک، فرم یکپارچه‌ای خلق شد که با بتن سفید و سنگ مرمر پوشیده شده وبه خوبی با شرایط اقلیمی آتن همپوشانی می شود. این آپارتمان 5 طبقه با متراژ 460 طبقه برای هر واحد، بیشتر به یک مانسیون بزرگ شباهت دارد.

طبقه چهارم و پنجم مجتمع دارای ارتفاع دوبل نسبت به طبقات پایین‌تر می‌باشند. طراحی داخلی این دو واحد دوبلکس بوده و طبق خواسته کارفرما دارای عرصه‌های بیشتری هستند. تراس‌ها در ضلع شمالی هر واحد تعبیه شده تا ساکنین بتوانند دید پانورامیکی نسبت به منظره ساحل و دریا داشته باشند. دلیل تعبیه تراس‌ها در نمای شمالی ساختمان، ایجاد حریم خصوصی بوده است.


تعداد بازدید : 162

ارسال نظر

ارسال