متریال‌های معماری: فوم آلومینیوم

  • شنبه 24 آذر 1397 ساعت 15:9

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: مؤسسه تحقیقاتی Cymat Technologies، یک کمپانی در شهر تورنتو کانادا می‌باشد که با تمرکز بر ساخت و تولید متریال‌های معماری فعالیت می‌کند. این شرکت فناوری و نوآوری یکی از پیشتازان ساخت مواد و مصالح پیشرفته می‌باشد، و با ثبت فوم آلومینیوم به‌عنوان یکی از مصالح مدرن معماری، این متریال را با همکاری یک کمپانی به‌صورت انبوه تولید کرده است. فوم آلومینیوم Cymat تحت نام تجاری Alusion برای معماران به فروش می‌رسد. فوم آلومینیوم به‌واسطه تنوع و خاصیت‌های منحصربه فردش، قابلیت استفاده در طیف گسترده‌ای از طراحی‌های معمارانه را داراست.
متریال‌های معماری: فوم آلومینیوم

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما: ظاهر منحصربه فرد و زیبای این ماده به همراه ویژگی جذب‌کنندگی آکوستیک از خصوصیات اصلی آن به‌شمار می‌رود. فوم آلومینیوم با وجود سبک بودن، از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می‌باشد. نوع بافت درون این متریال یک بافت پیچیده از شبکه‌های متعدد می‌باشد که این بافت‌ها نقش سازه‌ای در هر متر مکعب آن ایفا می‌کند. وقتی برای اولین بار این متریال را مشاهده می‌کنیم، انگار به قطعه‌ای اسفنج فلزی را مشاهده کردیم. این فرمت برجسته در نگاه اول حسی مدرن و دراماتیک را القا می‌کند.

کاربردهای فوم آلومینیوم در معماری

این متریال بر حسب چگالی در مترمربع قابل استفاده می‌باشد. قالب‌های این ماده در ابعاد 12.7 سانتی‌متر در 25.4 سانتی متر، و ضخامت 43.2 میلیمتری بوده و در سه تراکم متفاوت (بافت پر تراکم، بافت کم‌تراکم و بافت متوسط) تولید می‌گردد. هر ضخامت و چگالی دارای منحنی فشار/کشش مختص به خود می‌باشد. متریال فوم آلومینیوم هم مانند آلومینیوم‌های معمولی در برابر خوردگی، فرسودگی و آتش سوزی مقاوم است. ماده‌ای غیرقابل احتراق که با مقاومت در برابر درجه حرارتی شعله A1 ساخته شده است.

 

پانل‌های فوم آلومینیوم به صورت اختصاصی توسط کمپانی Alusion تولید می‌شود. مزیت رقابتی چنین محصولی این بوده که هیچکس نمی‌تواند فوم آلومینیوم را در ابعاد فوق و به صورت حجم جامد با بافت ظاهری تصادفی و یکپارچه تولید کند. این ماده بسیار سبک بوده و قابلیت نصب بسیار آسانی دارد، و 100 درصد قابل بازیافت می‌باشد.

ویژگی‌های متریال فوم آلومینیوم

  • ظاهری مدرن و دراماتیک
  • 100 درصد قابل بازیافت + محتوای 100 درصدی از متریال‌های بازیافت شده
  • خاصیت جذب آکوستیک
  • غیرقابل احتراق
  • مقاوم در برابر خوردگی
  • دوام و انعطاف‌پذیری بالا
  • تنوع رنگ: این محصول به صورت بافت نقره‌ای درخشان تولید می‌شود، و می‌تواند با پوشش‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید شود.

 


تعداد بازدید : 147

ارسال نظر

ارسال