مجتمع تجاری ولیعصر تهران پلمپ شد

  • یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 16:43

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: قسمت مسکونی برج هم مشکل دارد و پایان کار آن اخذ نشده است. ضمناً زمانی که پروانه دریافت کرده‌اند نسبت به تأمین پارکینگ اقدام نکرده‌اند.
مجتمع تجاری ولیعصر تهران پلمپ شد

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از ایلنا، مجتمع تجاری ولیعصر واقع در منطقه 4 شهرداری تهران با بیش از 180 واحد تجاری پلمپ شد.

شهردار ناحیه 8 منطقه 4 شهرداری تهران در گفتگو با ایلنا، ضمن تأیید خبر پلمپ مجتمع تجاری ولیعصر گفت: مرداد ماه حکم تخریب و تعطیل این برج از سوی کمیسیون ماده صد صادر و حدود 20 روز پیش این رای ابلاغ شد. ما به مالکین هم به صورت کتبی و هم به‌وسیله نصب بنر اعلام کردیم که این رای قابل اجراست و با وجود اینکه همان لحظه می‌توانستیم حکم را اجرا کنیم، مهلتی 10 روزه به آنان دادیم.

حامد قاسمی‌ادامه داد: این برج دارای 1780 متر زیربنای تجاری و حدود 80-70 متر زیربنای مسکونی است. یک قسمت از این برج مسکونی است که حدود 38 متر آن غیرمجاز است. همچنین بخشی از قسمت تجاری این برج به صورت غیرمجاز استفاده می‌شود و بدون اینکه توافقی با شهرداری صورت بگیرد، این بخش را تفکیک و غرفه غرفه کرده‌اند و اجاره داده یا فروخته‌اند. این برج بیش از 180 واحد تجاری دارد که 90 واحد آن فعال است. درواقع در این برج، مازاد بر پروانه استفاده تجاری شده است. قسمت تجاری مجاز این برج ناچیز است. به‌علاوه اکثر غرفه‌ها پایان کار ندارند.

وی با اشاره به اینکه بالای این برج مسکونی است و از قسمت پایینی آن استفاده تجاری می‌شود، عنوان کرد: قسمت مسکونی برج هم مشکل دارد و پایان کار آن اخذ نشده است. ضمنا زمانی که پروانه دریافت کرده‌اند نسبت به تأمین پارکینگ اقدام نکرده‌اند.

شهردار ناحیه 8 منطقه 4 شهرداری تهران با بیان اینکه اکنون کسبه این برج درصدد هستند تا مالک را پیدا کنند و مساله حل شود، گفت: مالک بدون اینکه سند و پایان کار دریافت کند واحدهای مسکونی را فروخته است. به طور کلی این ملک شسته‌رفته نیست و زمانی که پلمپ شد کسبه هم خوشحال بودند که بالاخره تکلیف مشخص می‌شود و هم ناراحت بودند که کسب و کارشان می‌خوابد.

وی تصریح کرد: به طور کلی این برج از نظر ایمنی هم پرخطر است و ما چندین بار اعلام کرده‌ایم تا نکات ایمنی آن را رعایت کنند اما تاکنون اقدامی‌نکرده‌اند. مالک برج پیش از این اقدام به رعایت نکات اخطاری شهرداری نکرده و اکنون باید دید چه واکنشی نشان خواهد داد.

قاسمی اضافه کرد: اکنون تنها بخش تجاری مجتمع ولیعصر توسط نیوجرسی پلمپ شده و بخش مسکونی که دارای حدود 340 واحد است، فعلا مشکلی ندارد.


تعداد بازدید : 73

ارسال نظر

ارسال