معرفی بهترین ساختمان سال 2018

  • دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 15:10

اخبار => اخبار

یک فستیوال معماری مجمتع مخصوص سالمندان در سنگاپور را به‌عنوان بهترین ساختمان جهان در ۲۰۱۸ انتخاب کرده است. این ساختمان با روش‌های مختلف در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.
معرفي بهترين ساختمان سال 2018

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نمابه‌نقل از جی پلاس، فستیوال معماری جهانی (WAF)  طرح مجتمع مخصوص سالمندان Kampung Admiralty در سنگاپور را به عنوان بهترین ساختمان جهان در ۲۰۱۸ انتخاب کرده است.

این ساختمان سنگاپوری توسط شرکت WOHA طراحی شده و هدف آن برطرف کردن نیازهای سالمندان در محیطی ایمن و سبز است. ساختمان مذکور در زمینی با مساحت 9/0 هکتار ساخته شده که قبلا فضایی بلااستفاده میان برج‌های مسکونی بوده است.

این سازه جالب شبیه یک دهکده عمودی است که به‌دلیل طرح لایه لایه آن مورد توجه قرار گرفته است.

بخش زیرین این سازه شامل فضایی بزرگ برای فعالیت‌های مختلف و ورزش است. یک مرکز پزشکی نیز در وسط آن قرار دارد. بالاترین طبقه نیز یک پارک عمومی با بالکن‌های وسیع و مملو از گیاهان و همچنین آپارتمان‌هایی برای افراد سالمند است.

در قسمت زیر زمین نیز پارکینگ، فروشگاه، رستوران، خدمات نگهداری از کودکان، پارک‌ها و غیره قرار دارند. هدف سازه آن است که در یک مجموعه تا حد ممکن واحدهای مختلف گنجانده شود.

همچنین با استفاده از تهویه طبیعی، نور خورشید و ایجاد سایه در مصرف انرژی ساختمان صرفه‌جویی می‌شود. همچنین سیستمی برای جمع‌آوری آب باران روی سقف‌‌ها به کار می‌رود. این ساختمان مقدار زیادی درخت و گیاه دارد که محیطی جالب ایجاد کرده‌اند.


تعداد بازدید : 120

ارسال نظر

ارسال