شهردار منطقه ۱۲ تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نقشه سازه ساختمان پلاسکو به شهرداری ارسال شد

  • سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 12:51

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: سعادتی گفت: نقشه سازه ساختمان پلاسکو از سوی مالک آن (بنیاد مستضعفان) به شهرداری تهران ارسال شد.
نقشه سازه ساختمان پلاسکو به شهرداری ارسال شد

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران، در توضیح آخرین جزئیات حواشی به‌وجود آمده در پروژه پلاسکو با اشاره به برگزاری جلسه در استانداری تهران برای حل و فصل مشکلات، گفت: معاون استاندار تهران جلسه‌ای ترتیب داد که در آن آقای سالاری به نمایندگی از شورای شهر، نماینده فرمانداری نماینده بنیاد مستضعفان، نماینده آتش‌نشانی، نماینده نظام مهندسی و آقای رستمی معاون امور مناطق به نمایندگی از شهرداری تهران حضور داشتند.

شهردار منطقه ۱۲ تهران با تأکید بر این نکته که موضوعات مورد اختلاف در آن جلسه به بحث گذاشته شد، افزود: نظر به این‌که ما به دلیل نداشتن پروانه ساختمانی مانع از ادامه فعالیت مالک ساختمان پلاسکو شدیم پس از فشار‌های وارده مالک ساختمان (بنیاد مستضعفان) نقشه سازه را به شهرداری ارسال کرد و قرار بر این شد که نقشه نهایی و معماری (تأسیسات) به شهرداری ارائه و در کمیسیون شهرسازی به تأیید برسد.

سعادتی ادامه داد: ما اگر این مجوز را دریافت کنیم نقشه ساختمان را به سازمان آتشن‌شانی و خدمات ایمنی و سازمان نظام مهندسی ارسال می‌کنیم که این دو نهاد نیز آن را تأیید کنند.

او در پاسخ به این سوال که وضعیت اخذ عوارض به دلیل تغییر کاربری در چند طبقه ساختمان پلاسکو به چه شکل می‌شود، بیان کرد: برای حل این مشکل قرار است هفته آینده جلسه‌ای در شورای شهر تهران برگزار شود که اگر در آن جلسه تصمیم بر آن شد که ما عوارض را رایگان کنیم و یا تخفیف بدهیم به طور حتم دستور شورای شهر از سوی شهرداری منطقه اجرا می‌شود.

شهردار منطقه ۱۲ تهران در پاسخ به این سوال که وضعیت نهایی ساختمان پلاسکو در چه زمانی تعیین و تکلیف می‌شود، گفت: پیش بینی من این است که ظرف مدت ۲ تا ۳ هفته آینده وضعیت نهایی پروژه ساختمان پلاسکو تعیین و تکلیف می‌شود.


تعداد بازدید : 263

ارسال نظر

ارسال