نمای جی ار سی

  • شنبه 21 مهر 1397 ساعت 15:59

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: یکی از جدیدترین نمای ساختمان، نمای جی ار سی می‌باشد. با نمای جی ار سی می‌توان طرح‌های مشبک اسلیمی برای نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ایجاد کرد.
نماي جي ار سي

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما، جی ار سی یکی از جدیدترین محصولات نمای ساختمان است که از مزایای فراوانی نسبت به سایر نماهای ساختمان برخوردار است. برای خیلی‌ها سوال است که نمای جی ار سی که امروزه استفاده از آن در کشور ما رو به افزایش است با چه قیمتی برای نمای ساختمان کار می‌شود؟؟

معرفی نمای جی اف ار سی

نمای جی ار سی یک نوع کامپوزیت می‌باشد و با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که آن را می‌توان به اشکالی مختلف برای کاربردهای مختلف در آورد.

مواد تشکیل دهنده جی ار سی:

-سیمان سفید:

انواع سیمان‌های پرتلند (نوعی از سیمان است که انواع مختلفی دارد و هر کدام کاربرد خاص خود را دارد) جهت تولید قطعات پیش ساخته بتنی مناسب تولید جهت جی آرسی می‌باشد. به‌طور‌کلی انتخاب انواع سیمان با توجه به کیفیت نهایی محصول، توجیه اقتصادی و دسترسی محلی صورت می‌گیرد.

-الیاف شیشه

در کیفیت و مقاومت فیزیکی جی ارسی، الیاف شیشه نقش اول را دارد. الیاف شیشه مورد استفاده در جی ارسی باید از نوع با مقاومت قلیایی و همچنین آغشته به زیرکونیا باشد.

-آب

آب معمولی در تولید قطعات جی ارسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مگردر موارد نادر که مجبوربه گرم کردن یا سرد کردن آب باشد.

-افزودنی‌ها

از افزودنی‌های متنوع شامل انواع فوق روان‌کننده، ضدآب کننده و همچنین پوزولان به‌منظور افزایش سختی قطعات جی ار سی در فرآیند تولید وافزایش خواص نهایی استفاده می‌شود.

-رنگدانه:

برای ثبات رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف از رنگدانه‌های معدنی برای دادن رنگ به سیمان سفید استفاده می‌شود.

که معمولا در سطح اولیه جی ار سی از رنگدانه‌ها استفده می‌شود و آن سطح را می‌توان به‌صورت براق، چرمی، سندپلاست و... تولید و فرآوری کرد.

معمولا جهت رنگ دادن به سیمان سفید یا خاکستری از رنگدانه‌های معدنی استفاده می‌گردد که این امر باعث ثبات رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف می‌گردد. از رنگدانه معمولا در سطح اولیه قطعات جی آر سی استفاده می‌گردد که می‌توان آن سطح را به صورت براق، چرمی، سندپلاست یا غیره فرآوری نمود .

از آنجایی که در تولید نمای جی ار سی از الیاف شیشه خاص استفاده می‌شود و این مواد قیمت بالایی دارد و تولید نمای جی ار سی نیز بسیار کند و پرهزینه می‌باشد مسلم است که قیمت نمای جی ار سی با توجه به مزایای فراوانی که دارد، نسبتاً بالا می‌باشد.

قیمت نمای جی ار سی با نوع طرح نما، اندازه پانل‌ها، حجم پروژه، میزان مصرف پروفیل زیرسازی، ارتفاع پروژه و ... ارتباط مستقیم داشته و تا وقتی همه این مواد مشخص نگردد نمی‌توان قیمت نمای جی ار سی را مشخص کرد.

مزایای نمای جی ار سی:

  • در نمای جی ار سی هیچ گونه محدودیتی در طرح و اندازه وجود ندارد و می توان طرح‌های خاصی که با سایر محصولات نمای ساختمان قابل اجرا نیست را با نمای جی اف ار سی تولید و اجرا کرد
  • از دیگر مزیت نمای جی اف ار سی امکان ایجاد ابعاد و ضخامت‌های مختلف می‌باشد که با توجه به نوع طرح می‌توان هر ضخامت و اندازه را تولید نمود.
  • به‌دلیل وجود الیاف‌های گلس در بتن جی ار سی عمر و ماندگاری زیادی دارد و در مناطق مختلف جهان می‌توان از نمای جی ار سی استفاده کرد.
  • یکی از آیتم‌های مهم در انتخاب نمای ساختمان برای کارفرمایان و مهندسان سرعت اجرا می‌باشد که در نمای جی ار سی سرعت اجرا بسیار بالاست.
  • ضدحریق بودن نمای ساختمان بسیار مهم است که پس از آتش سوزی چند برج و ساختمان در ایران، مردم ایران نیز اهمیت آن را دانسته‌اند و یکی از مهم‌ترین مزیت‌های نمای جی اف ار سی ضدحریق بودن آن می‌باشد.
  • با نمای جی ار سی نمای ساختمان دوپوسته می‌شود که می‌توان از مزیت‌های نمای دو پوسته در نمای جی اف ار سی بهره برد.

تعداد بازدید : 349

ارسال نظر

ارسال