نمایی با پنجره‌های دایره‌ای

  • سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 11:47

  اخبار => اخبار

  باشگاه در و پنجره و نما: پنجره‌های بزرگ و گردی که در این نمای آجری قرار دارند، باعث خاص شدن این نما گردیده اند. فواید نور طبیعی در نمای ساختمان بی شمار است. علاوه بر تأثیر آن در سلامتی، استفاده هرچه بیشتر از نور طبیعی باعث کاهش هزینه‌های روشنایی و گرمایشی خانه به خصوص در نواحی سردسیر می‌شود. همچنین با داشتن پنجره هایی بزرگ، تهویه هوای داخلی آسان و بدون دردسر انجام می‌پذیرد.
  نمایی با پنجره‌های دایره‌ای

  باشگاه در و پنجره و نما:

  فواید نور طبیعی در نمای ساختمان بی شمار است. علاوه بر تأثیر آن در سلامتی، استفادة هرچه بیشتر از نور طبیعی باعث کاهش هزینه های روشنایی و گرمایشی خانه به خصوص در نواحی سردسیر می شود. همچنین با داشتن پنجره هایی بزرگ، تهویه هوای داخلی آسان و بدون دردسر انجام می پذیرد.

  از این‌رو معماران استرالیایی گامی در جهت استفاده هرچه بیشتر از پنجره در نمای ساختمان برداشته اند.

  پنجره های بزرگ و گردی که در این نمای آجری قرار دارند، باعث خاص شدن این نما گردیده اند.

  آپارتمان که توسط معماران BKK BKK Architects طراحی شده در حومه ملبورن (استرالیا) واقع شده است.

  شش پنجره ی دایره ای شکل، در شش مکعب تعبیه شده اند و چشم اندازی رو به باغ های اطراف فراهم می کنند.

  معمار دربارة استفاده از پنجره های بزرگ در نما توضیح داد: یکی از بهترین راه حل ها برای طراحان در کاهش وزن سازه و هماهنگ سازی آن، استفاده از پنجره است که علاوه بر مزایای بی‌شمار، به زیبایی نمای ساختمان نیز می افزاید.

  این پنجره ها که با قاب فلزی ساخته شده اند، چشم اندازی از دیوار های صاف و سفید مرمری داخلی فراهم می کنند که از بیرون مشخص است اما با توجه به کم رفت‌و‌آمد بودن منطقه و دسترسی محلی، این مشکل برطرف شده است.

  معمار درباره این طراحی گفت: این آپارتمان های حومه شهری که مالکان آنها نه سرمایه داران بلکه طبقه متوسط هستند، طراحی شده اند تا زیبایی، سادگی و راحتی را برای مالکانشان فراهم کنند.
  ارسال نظر

  ارسال