دژپسند: فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده آغاز می شود

  • چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ساعت 21:40

اخبار => سایر رسانه ها

وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز فعالیت بازار متشکل معاملات ارز در هفته آینده خبر داد وگفت: فعالیت بازار متشکل ارزی تاثیر مثبتی بر جای می گذارد و قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می شود.
دژپسند: فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده آغاز می شود

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما

از خانه ملت، فرهاد دژپسند با اشاره به اطلاعیه بانک مرکزی درباره تشکیل بازار متشکل ارزی، گفت: فعالیت این بازار از هفته آینده آغاز و تاثیر مثبتی در بازار ارز بر جای می گذارد. انشاء الله قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به درخواست نمایندگان برای متوقف کردن خصوصی سازی تا زمان تعیین تکلیف نهایی پاسخ داده شده است یا خیر، افزود: وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال سیاست گذاری درباره فعالیت های آینده خصوصی سازی است.

وی در خصوص انتقاد برخی مبنی بر اینکه فعالیت های گمرک مبتنی بر جنگ اقتصادی نیست، ادامه داد: برخی انتقاد می کنند که چرا کالای وارداتی به طور روان وارد کشور شده و ترخیص ها راحت انجام می شود و برخی از تعلل در ورود انتقاد می کنند، اما واقعیت این است که ۸۵ درصد کالاهای وارداتی به کشور کالاهای سرمایه ای، کالاهای واسطه ای و مواد اولیه است که اگر روان وارد شود به این معناست که در حال تقویت ماشین تولید کشور هستیم  و اگر گمرک این اقدامات را انجام دهد یعنی اینکه در جهت اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و افزایش اشتغال حرکت می کند.

 صادرات  روان تر کالاهای غیرنفتی ارزآوری کشور را افزایش می دهد

دژپسند تاکید کرد: هرچه صادرات  غیرنفتی در کشور روان تر انجام شود، اعتبار  ایران در حوزه بین الملل  افزایش یافته و ارزآوری کشور نیز بیشتر می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه گمرک با شعار دقت، سرعت و سلامت فعالیت می کند، تصریح کرد: در عین حال که گمرک بدنبال این است که کار ترخیص سریعتر انجام شود اما می خواهد منطبق بر قوانین و مقررات و با شفافیت و سلامت نیز فعالیت کند.


تعداد بازدید : 63

ارسال نظر

ارسال