مذاکرات ایران - سوریه در ۳ محور/ همکاری‌های بانکی روی میز

  • یکشنبه 9 دی 1397 ساعت 16:17

اخبار => سایر رسانه ها

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری مذاکره میان مقامات ایران و سوریه به منظور همکاری‌های بانکی و نقل و انتقالات پولی و حمل و نقل در روز جاری و فردا خبر داد.
مذاکرات ایران - سوریه در ۳ محور/ همکاری‌های بانکی روی میز

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما

، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز (یکشنبه) و در همایش مشترک ایران و سوریه که با حضور «محمد سامر الخلیل» وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه و غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: مذاکرات برای همکاری های بانکی و نقل و انتقالات پولی و حمل و نقل امروز و فردا در زمان حضور وزیر تجارت خارجی سوریه پیگیری می شود.

وی افزود: قصد داریم  یکبار برای اقدامی متفاوت تر از گذشته نشان دهیم که بخش خصوصی و دولت همراه هم هستند تا اهداف اجرایی برای توسعه مناسبات با سوریه را با اتفاق هم انجام دهیم.

در ادامه این نشست،«محمد سامر الخلیل» وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه صبح امروز  گفت: موافقتنامه بلندمدتی را برای همکاری های بلندمدت تجاری، اقتصادی، بانکی و سرمایه گذاری در نظر گرفته ایم که همه این مسایل را در بر می گیرد.

وی از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوزیه بعد از هفت سال در ماه آینده میلادی خبر داد و افزود: امیدوار هستیم که سطح مناسبات اقتصادی دو کشور به سطح مناسبات سباسی و تاریخی دو کشور برسد.

وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه اظهار داشت: سرمایه گذاری امروز در سوریه یک فرصت بی نظیر است زیرا در زمان وقوع جنگ داخلی و مبارزه با داعش، از بسیاری از مسایل دچار کمبود شویم و این فرصت خوبی برای شرکت های ایرانی است.

سامر الخلیل با اشاره به امتیازات خوبی که برایاس موافقتنامه اقتصادی دو کشور به تجار ایرانی داده شده، تصریح کرد: با توجه به نیروی کار ارزان، سرمایه گذاری در سوریه فرصت خوبی برای تولید و حتی صادرات محصولات است.

وی تاکید کرد که هیچ مانعی بر سر راه توسعه مناسبات اقتصادی ایران و سوریه نیست.


تعداد بازدید : 109

ارسال نظر

ارسال