نشست فعالان اقتصادی مناطق آزاد با رییس کل بانک مرکزی

  • شنبه 13 مهر 1398 ساعت 20:6

اخبار => سایر رسانه ها

نشست بررسی و رفع مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بانک مرکزی که با حضور رییس کل بانک مرکزی و مشاور رییس جمهور و مدیران عامل این دو سازمان در منطقه آزاد کیش برگزار شد.
نشست فعالان اقتصادی مناطق آزاد با رییس کل بانک مرکزی

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما

به نقل از فرینا، در نشست بررسی و رفع موانع و مشکلات پیش روی فعالین اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که با حضور عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی و مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و معاونین دبیرخانه و مدیران عامل مناطق آزاد و بانک مرکزی تشکیل شد، مقرر شد در راستای بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید و نیز رفع مشکلات بانکی فعالین مستقر در این مناطق، کلیه مجوزهای صادره توسط سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ملاک عمل بانک های عامل برای اعطای تسهیلات و خدمات بانکی قرار گیرد.

در ادامه نشست مقرر شد با توجه به نقش فعالیت‌های بانکی در مناطق آزاد سرمایه بالای تاسیس بانک های افشور مجددا مورد بررسی قرار گرفته و شرایط استقرار اینگونه بانک ها در مناطق تسهیل شود.

در پایان این نشست و  با هدف رفع موانع و مشکلات فعالان اقتصادی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد رویه واردات کالاهای ضروری و تخصیص ارز به این دسته از کالاها انجام شود. همچنین مقرر شد از این پس رویه های واردات و ثبت سفارش مطابق با قوانین و مقررات مناطق آزاد اجرایی شود.


تعداد بازدید : 46

ارسال نظر

ارسال