برای اولین بار توسط منطقه 9 شهرداری تهران انجام شد؛

برگزاری کارگاه آموزشی کارتابل نما

  • پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 ساعت 13:19

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: برای اولین بار در مناطق شهری، کارگاه آموزشی آشنایی با فرآیند تایید و نحوه آپلود سیستمی کارتابل نما به صورت پایلوت در منطقه 9 برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی کارتابل نما

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما، این کارگاه آموزشی با حضور مفاخریان، شهردار منطقه- صالحی، مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران، مدیران و اساتید کمیته نما، کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و جمعی از طراحان، معماران و مهندسان مشاور در سالن آمفی تئاتر منطقه 9 برگزار شد.

سید علی مفاخریان، شهردار منطقه 9 هدف از برگزاری این کارگاه را تکریم ارباب رجوع و کاهش زمان فرآیند تأیید نما عنوان کرد و گفت: وضعیت نما به عنوان یکی از المان‌های مربوط به حوزه شهری به دست فراموشی سپرده شده و این مبحث یکی از چالش‌های اساسی در مجموعه شهری محسوب می‌شود، از این رو توجه ویژه به مسئله هویت بخشی ابنیه‌ها و کارکرد آنها می‌تواند آثار مثبتی را در فضای بصری شهری ایجاد کند.

وی به بررسی مستمر مسئله نما از جهات مختلف اشاره و بیان داشت: امید است تا با همکاری متخصصان شهری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از این قبیل در مناطق و سازمان‌ها، زمینه هویت بخشی نما با الگوی معماری ایرانی - اسلامی فراهم شده و آرمان «تهران؛ شهری برای همه» محقق شود.

لازم به ذکر است در این کارگاه نحوه تکمیل مدارک مورد نیاز جهت آپلود کارتابل نما توسط کارشناس اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران آموزش داده شد.


تعداد بازدید : 712

ارسال نظر

ارسال