جزییات وام یک میلیارد تومانی مسکن

  • شنبه 20 شهریور 1400 ساعت 10:52

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: معاون مدیرعامل در امور طرح و برنامه مسکن اظهار داشت: به افرادی که طبق مقررات اعلام شده در طول مدت ١۵ سال در بانک مسکن سپرده گذاری در حساب جوانان انجام دهند، وام یک میلیارد تومانی تعلق می‌گیرد.
جزییات وام یک میلیارد تومانی مسکن

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از پیام فوری، محمدحسن مرادی معاون مدیرعامل در امور طرح و برنامه مسکن، درباره وام یک میلیارد تومانی جوانان اظهار داشت: به افرادی که طبق مقررات اعلام شده در طول مدت ١۵ سال در بانک مسکن سپرده گذاری در حساب جوانان انجام دهند، وام یک میلیارد تومانی تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: کسانی که امروز در حساب جوانان سپرده‌گذاری کنند تا ١۵ سال دیگر می‌توانند در تهران وام یک میلیارد تومانی دریافت کنند.این مقام مسئول در بانک مسکن افزود: البته افراد پس از ۵ سال می توانند این وام را دریافت کنند اما براساس این مدت زمان سقف وام برای این افراد ۴٠٠میلیون تومان است.

مرادی با بیان اینکه جدول مربوطه برای افتتاح حساب افراد مخصوص به هر فرد است، گفت: این گونه نیست که فقط در مقطع ۵ سال یا ١۵ سال این وام ارایه شود و می‌توان بعد از ۵ سال در هر مقطع و هر سال این وام را بر اساس جدول مربوط به خود استفاده کند. وی تاکید کرد: افرادی که در چند سال گذشته افتتاح حساب داشتند می‌توانند از این وام یک میلیاردی استفاده کنند به شرط اینکه واریزی‌ها را تطبیق دهند در این صورت می‌تواند از سقف وام بالاتری استفاده کند.

برای مثال افرادی که دو سال گذشته نسبت به افتتاح حساب جوانان اقدام کردند، ١٣ سال دیگر که به سقف ١۵ سال می‌رسند با تطبیق واریزی ها از وام ٣٧٠ میلیون تومانی به وام ٩٠٠ میلیون تومانی برسند. معاون مدیرعامل در امور طرح و برنامه با اشاره به میزان واریزی ها گفت: امسال باید ماهانه ٢٠٠ هزار تومان واریز کنند وتا ۵ سال این میزان واریزی ادامه خواهد داشت و ۵ سال بعد میزان واریزی ها باید ٣٠٠ هزار تومان باشد و ۵ آخر واریزی ها به ۴٠٠ هزار تومان می رسد.وی ادامه داد: هیچ سقف سنی برای افراد متقاضی وجود ندارد و از نوزاد یک روزه تا فرد ٩٩ ساله می توانند در حساب جوانان حضور داشته باشند. مرادی درباره نرخ سود این وام گفت: سود تسهیلات برای قسط‌بندی ۵ ساله، ۶ درصد است و اگر بیش از ۵ سال قسط بندی شود، ٩ درصد خواهد بود.

 


تعداد بازدید : 2545

ارسال نظر

ارسال