اتحادیه اروپا یک سند سرمایه گذاری “سبز” تعریف می‌کند

  • یکشنبه 29 فروردین 1400 ساعت 11:43

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: هفته آینده، اتحادیه اروپا شرایطی را برای حمل و نقل، صنعت و ساختمان‌ها تعیین می‌کند تا به عنوان سرمایه گذاری پایدار در اروپا در نظر گرفته شود.
اتحادیه اروپا یک سند سرمایه گذاری “سبز” تعریف می‌کند

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما به نقل از صما، هفته آینده، اتحادیه اروپا شرایطی را برای حمل و نقل، صنعت و ساختمان‌ها تعیین می‌کند تا به عنوان سرمایه گذاری پایدار در اروپا در نظر گرفته شود، اما تصمیم گیری در مورد گاز یا انرژی هسته‌ای سبز را به تعویق می‌اندازد.

“طبقه بندی مالی پایدار” اتحادیه اروپا یک لیست طولانی از فعالیت‌های اقتصادی و قوانینی است که آن‌ها باید دنبال کنند تا از سال آینده به عنوان سرمایه گذاری پایدار در اتحادیه اروپا شناخته شوند.

هدف از این مقررات تاریخی این است که فعالیت‌های سبز را برای سرمایه گذاران بیشتر نمایان و جذاب کند و اطمینان حاصل کند که برچسب سرمایه گذاری پایدار فقط به فعالیت‌های اقتصادی اعطا می‌شود که اهداف اتحادیه اروپا را برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای برآورده می‌کند.

پیش نویس این سند که انتظار می‌رود در ۲۱ آوریل منتشر شود، از گاز طبیعی صرف نظر می‌کند. کشور‌های اتحادیه اروپا در مورد اینکه نیروگاه‌های گازی باید سبز در نظر گرفته شوند اختلاف نظر دارند و کمیسیون قصد دارد در اواخر سال جاری در یک پیشنهاد جداگانه به این سوخت و همچنین انرژی هسته‌ای بپردازد.

پیش نویس این قوانین شامل تعاریف مفصلی از سرمایه گذاری پایدار در بخش‌های دیگر از جمله حمل و نقل، تولید برق از منابعی مانند باد و نیروگاه برق آبی، نوسازی ساختمان‌ها و تولید سیمان، فولاد و باتری است.

به عنوان مثال، در صورت انتشار کمتر از ۵۰ گرم دی اکسید کربن CO۲ در هر کیلومتر، صنعت خودرو می‌تواند به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار تا پایان سال ۲۰۲۵ شناخته شود. پس از این تاریخ، فقط ساخت اتومبیل‌های با آلایندگی صفر به رنگ سبز در نظر گرفته می‌شود.

کمیسیون از اظهارنظر درباره پیش نویس سند که ممکن است قبل از انتشار تغییر کند، خودداری کرد.

کمیسیون قصد دارد به استثنای گاز و هسته‌ای، موافقت کشور‌های اتحادیه اروپا را برای این قوانین بدست آورد. اما بخش‌های جنگلداری و انرژی زیستی نیز بحث برانگیز است، به طوری که ۹ مشاور کمیسیون به دلیل پیشنهادات خود در مورد این بخش‌ها و گاز، تهدید به استعفا کردند که به گفته آن‌ها سیاست‌های آب و هوایی اروپا را بی اعتبار می‌کند.

برای به دست آوردن برچسب “پایدار”، یک فعالیت باید سهم قابل توجهی در یکی از شش هدف زیست محیطی داشته باشد و ۵ هدف دیگر را با مشکل روبرو نکند. پیش نویس قوانین دو مورد از این شش هدف را شامل می‌شود: مبارزه با تغییرات آب و هوا و انطباق با اثرات آن.

 


تعداد بازدید : 131

ارسال نظر

ارسال