عمده حوادث ساختمانی، مربوط به داربست است

  • شنبه 13 شهریور 1400 ساعت 15:18

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: عمده حوادث ساختمانی به بخش داربست و پس از آن نمای ساختمان مربوط است که بنا داریم با انعقاد تفاهم‌نامه ساماندهی این بخش‌ها را نیز انجام دهیم.
عمده حوادث ساختمانی، مربوط به داربست است

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از خبرگزاری فارس، حسن مجتبی‌زاده، عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان با بهره‌گیری از مهندسان دارای پروانه، درصدد استفاده از این ظرفیت برای مباحث فنی در استان دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اشاره به اینکه این سازمان در رشته‌های هفتگانه فعالیت دارد، بیان کرد: این رشته‌ها شامل عمران، معماری، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات الکتریکی، تاسیسات مکانیکی و ترافیک است.

وی با اشاره به اینکه تا سال گذشته کمیسیون ترافیک به دلیل تعداد کم مهندسان این رشته فعالیت چندانی نداشت، تصریح کرد: در ماه‌های اخیر این کمیسیون در نظام مهندسی استان تشکیل شده است.

مجتبی‌زاده با اشاره به اینکه باید از ظرفیت این کمیسیون برای مدیریت شهری استفاده شود، ادامه داد: البته تعداد مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در این رشته هنوز تک رقمی است و با توجه به ملاحظاتی که در جامعه به وجود آمده، لازم است تعداد مهندسان این رشته افزایش یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اشاره به اینکه این سازمان تلاش دارد که خدمات فنی و مهندسی را با هدف بهبود کیفیت ساختمان و در راستای رعایت حقوق بهره‌برداران ارتقا دهد، افزود: برای این منظور بازتعریف جدیدی در حوزه مسؤولیت همه فعالان صنعت ساختمان ارائه خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای در ارتباط با ساماندهی مجریان تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی گامی در راستای بازتعریف مسؤولیت فعالان صنعت ساختمان است، افزود: در این حالت با ارائه آموزش، اخذ مجوز و معرفی صاحبان صلاحیت به کارفرمایان، افراد متناسب با کاری که انجام می‌دهند باید مسؤولیت آن را نیز بپذیرند.

مجتبی‌زاده با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته ساماندهی مجریان گاز منجر به کاهش چشمگیر تخلفات و حوادث این بخش شده است، خاطر نشان کرد: همچنین عمده حوادث ساختمانی به بخش داربست و پس از آن نمای ساختمان مربوط است که بنا داریم با انعقاد تفاهم‌نامه ساماندهی این بخش‌ها را نیز انجام دهیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اشاره به اینکه ترویج مقررات ملی ساختمان در بین آحاد جامعه از دیگر رویکردهای این سازمان است، عنوان کرد: برای این منظور در سال گذشته مسابقه پیامکی در بین اعضای سازمان و در مواردی برای همه مردم برگزار شده است. 

وی ادامه داد: رونمایی از کتاب «مهندس عماد و دوستان قدیمی» از دیگر برنامه‌های فرهنگی برای ترویج مقررات ملی ساختمان به زبان کودکان است. 


تعداد بازدید : 762

ارسال نظر

ارسال