کمپین نمای تبریز در خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

  • چهارشنبه 20 اسفند 1399 ساعت 13:8

اخبار => اخبار

باشگاه در و پنجره و نما: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از برگزاری کمپین نمای تبریز در خرداد ۱۴۰۰ خبر داد که هدف از آن معرفی نما و نماکاران تبریز و سبک نمای تبریزی است.
كمپین نمای تبریز در خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

به‌گزارش باشگاه در و پنجره ونما به‌نقل از ایسنا، محمد عزتی در نشست بررسی عملکرد سه‌ساله معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، با اشاره به سیستم یکپارچه‌سازی شهرسازی، گفت: در راستای شفاف‌سازی امور، اقدام به شفاف‌سازی سیستم یکپارچه‌سازی شهرسازی کردیم که بر اساس اکثر خدمات ما به به صورت سیستمی ارائه می‌شود.

وی افزود: این سیستم، زیرسیستم‌های مختلفی از جمله زیرسیستم درآمد، مهندسی، صدور مجوز به اداره دارایی، ماده ۱۰۰، املاک و چندین زیرسیستم دیگر دارد که در نوع خود اتفاق بزرگی در شهرداری تبریز است.

وی، با اشاره به تعداد پروانه‌های صادر شده در طول سه سال اخیر، اظهار کرد: ۸۲۰۰ پروانه توسط سیستم صادر شده که ۲۰ درصد خدمات پروانه در این مدت، بافت‌های فرسوده شهر را شامل می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز اضافه کرد: تغییراتی در سیستم صدور پروانه در طول سه سال داشتیم و برای اولین بار شناسنامه فنی برای واحدهای یک ساختمان صادر کردیم.

وی با اشاره به ارائه سند تک برگی، اعلام کرد: سیستم پروانه‌ دفترچه‌ای حذف شده و در این رابطه سند تک‌برگی ارائه می‌کنیم که توسط هولوگرام هوشمند قابل نظارت بوده و توسط بارکدخوان نیز اصل بودن آن مشخص می‌شود.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام در حوزه صدور پروانه، بیان کرد: شفاف‌سازی ۵۰ مورد از ضوابط، الزام به مناسب‌سازی محیط معلولان، الزام به رعایت ابعاد آسانسور، الزام به رعایت برانکاردبر در ساختمان‌های بالای ۷-۸ طبقه و تدوین دستورالعمل پروانه دومرحله‌ای از دیگر اقدامات مهم در حوزه صدور پروانه است.

به‌نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، عزتی با اشاره به برنامه‌های سال ۱۴۰۰ در این معاونت، گفت: رندمی کردن پرونده‌ها در حوزه ماده ۱۰۰، حرکت به سمت شفاف‌سازی، شهروندسپاری، راه‌اندازی خدمات غیرحضوری، به‌روز رسانی طرح تفصیلی تبریز، برنامه‌های معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز برای سال آینده است.


تعداد بازدید : 155

ارسال نظر

ارسال