آخرین وضعیت اقتصاد آمریکا از دید رئیس فدرال رزرو

  • یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 0:1

اخبار => سایر رسانه ها

جروم پاول گفت اقتصاد آمریکا در وضعیت خوبی قرار دارد.
آخرین وضعیت اقتصاد آمریکا از دید رئیس فدرال رزرو

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما

به نقل از سی ان بی سی، در شرایطی که نرخ بیکاری در آمریکا به پایین‌ترین سطح نیم قرن اخیر خود رسید، رئیس بانک مرکزی این کشور گفت که اقتصاد در وضعیت مستحکمی قرار دارد و بانک مرکزی نیز وظیفه دارد که کارهای لازم برای حفظ موقعیت مطلوب را انجام دهد. وی که در جمع فعالان بانکی در شهر واشنگتن حاضر شده بود افزود: در حالی که همه از فرصت‌های موجود به میزان یکسان بهره نمی‌برند و اقتصاد با ریسک هایی نیز مواجه است، فکر می‌کنم در مجموع شرایط خوب است و وظیفه ما نیز این است که تا حد ممکن شرایط را در سطح مطلوب حفظ کنیم.

با باقی ماندن مشکلات بخش تولید آمریکا که در آمار اشتغال نیز خود را نشان داد، اکنون انتظارات برای کاهش مجدد نرخ بهره افزایش پیدا کرده است. بخش تولید تنها بخش اقتصاد آمریکا بود که در ماه سپتامبر اشتغال‌زایی خالص منفی داشت.

پاول با اشاره به این که فدرال رزرو در حال ارزیابی استراتژی‌های مختلف برای رساندن نرخ تورم به سطح دو درصد است افزود: در حالی که معتقدیم استراتژی هایمان موثر بوده اند، اقتصاد آمریکا نیز به مانند سایر اقتصادهای پیشرفته در جهان با ریسک های مواجه است و در بلندمدت چالش‌هایی پیش روی خود می‌بیند.

اظهارات پاول در شرایطی بیان می‌شود که رشد اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال قبل کاهش محسوسی را تجربه کرده است به گونه ای که رشد سه ماهه دوم از ۳.۵ درصد در سال گذشته به حدود ۲ درصد در سال جاری کاهش پیدا کرده است. هم‌چنین پیش بینی می‌شود رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه سوم سال از ۲.۹ درصد سال گذشته به تنها ۱.۵ درصد کاهش یابد.  

انتهای پیام


تعداد بازدید : 70

ارسال نظر

ارسال