طباطبایی نژاد: حذف چهار صفر باید همراه با تعریف بسته اقتصادی باشد

  • یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 8:56

اخبار => سایر رسانه ها

نماینده مردم زواره و اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: . اگر تنها صفرها حذف شوند شاید اثر مثبت و کاملی نداشته باشد، اما اگر اهداف اقتصادی را تعریف کنند و در کنار آن صفرها از پول ملی حذف شود، اثر آن در اقتصاد ملموس خواهد بود.
طباطبایی نژاد: حذف چهار صفر باید همراه با تعریف بسته اقتصادی باشد

به گزارش باشگاه در و پنجره و نما

صادق طباطبایی نژاد در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی اظهار کرد: در کل نظر اقتصاددانان در این خصوص مثبت است، البته در صورتی که یک بسته اقتصادی را پیش‌بینی و تعریف کرده باشند که اهداف اقتصادی مشخص و درستی را دنبال کند. اینکه تنها صفرها حذف شوند شاید اثر مثبت و کاملی نداشته باشد، اما اگر اهداف اقتصادی را تعریف کنند و در کنار آن صفرها حذف شود در کشورهای مختلف تجربه شده و اثرات خوبی برای اقتصاد آن کشورها در پی داشته است.

وی افزود: سال‌ها است که بحث حذف صفرها در دولت‌های مختلف مطرح بوده است، اگر این پول‌هایی که دست مردم است ارزش واقعی خود را پیدا کند شاید اثرات ملموس‌تری در اقتصاد داشته باشد و در مجموع کارشناسان حذف صفرها را تأیید می‌کنند.

نماینده مردم زواره و اردستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر بسته اقتصادی به درستی تعریف شود حذف صفرها، تورم‌زا نخواهد بود. به هر حال اگر حذف چهار صفر در این زمان هم انجام نشود در آینده انجام خواهد شد چراکه این صفرهای بدون پشتوانه آزار دهنده هستند و باید حذف شوند.

‌انتهای پیام


تعداد بازدید : 98

ارسال نظر

ارسال